«
  1. Anasayfa
  2. Genel
  3. Türk oyun şirketi DreamGames’in değeri 2,75 milyar dolara ulaştı!

Türk oyun şirketi DreamGames’in değeri 2,75 milyar dolara ulaştı!

dream

Üçüncü yatırım turunda 255 milyon dolarlık yeni yatırım almayı başaran Dream Games, 2,75 milyar dolarlık değerlemeye ulaşarak dünyanın en değerli mobil oyun şirketlerinden biri oldu.

Bugün Türkiye’deki oyun sektöründen güzel haberler aldığımız bir gündü diyebiliriz. Spyke’ın yaptığı yatırımın ardından şimdi de DreamGames’ten güzel haberler geliyor.

DreamGames’in Değeri 2.75 Milyar Dolar!

Üçüncü yatırım turunda 255 milyon dolarlık yeni bir yatırım almayı başaran Dream Games, 2,75 milyar dolar değerlemeye ulaşarak dünyanın en değerli mobil oyun şirketlerinden biri haline geldi. Bu turla birlikte DreamGames’in toplam yatırımı 468 milyon dolara ulaştı.

Şirketin ilk oyunu olan ‘RoyalMatch’, 2021 yılında dünyanın en çok hasılat yapan mobil oyunlarından biri oldu; ABD, İngiltere ve diğer önemli pazarlardaki en iyi 10 mobil oyun arasında yer aldı.

Index Ventures, şirketin geçen yılki üçüncü yatırım turu olan C Serisi turuna öncülük etti. Yatırım turuna MakersFund, BlackRock, IVP, Kora ve BaldertonCapital gibi büyük fonlar da katıldı. Halihazırda 80 kişilik bir ekibe sahip olan Dream Games, 2022 yılında 120 kişiyi daha işe almayı planlıyor ve yeni oyunun geliştirme süreci bu yıl başlayacak.

Bir Cevap Yaz

ilayda Çolak Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *