«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Ukrayna Merkez Bankası’nın ‘Yarı Nakit İşlem’ Kısıtlamaları Kripto Kullanıcılarını Etkileyebilir

Ukrayna Merkez Bankası’nın ‘Yarı Nakit İşlem’ Kısıtlamaları Kripto Kullanıcılarını Etkileyebilir

adobestock-yurii-dyakonov-1.jpeg
Kaynak: AdobeStock / Юрий Дьяконов

Ukrayna Merkez Bankası, Ukrayna Ulusal Bankası (NBU), vatandaşlarının sınır ötesi para ve varlık transferlerine, kripto işlemlerini etkileyecek bir önlem olarak ek kısıtlamalar getirdi.

Banka, resmi bir NBU bildiriminde, bireylerin fiat grivnası banka hesaplarından “yarı nakit işlemler” gerçekleştirmelerinin “geçici olarak yasaklandığını” ve fiatta sınır ötesi eşler arası (P2P) transferlerin bir ile sınırlı olduğunu açıkladı. aylık toplam 3.384 USD. Medya kuruluşu Forklog, bu önlemin kripto ile ilgili işlemleri etkileyeceğini açıkladı – muhtemelen yurtdışındaki borsalara ve cüzdanlara yapılanlar.

NBU, “vatandaşların sınır ötesi işlemlerinin” kısıtlanmasına ilişkin tedbirlerinin “sıkıyönetim” döneminde “ülkeden verimsiz sermaye çıkışını önlemek için” yapıldığını belirtti.

NBU, “nakit benzeri işlemlerin” ağırlıklı olarak bankanın “kısıtlamalarını” aşmak ve “yurt dışına yatırım yapmak” için yapıldığını ve bunun “sıkıyönetimde yasak olduğunu” açıkladı.

Banka şunları yazdı:

“[Such] işlemlerin üretken olmayan sermaye çıkışlarıyla sonuçlandığı şeklinde yorumlanmalıdır. Sonuç olarak, banka bu tür işlemlerin olanaklarını kısmen sınırladı.”

NBU şunları ekledi:

“İçinde [our judgement]Bu yeni önlemler, kısıtlamaların daha da hafifletilmesi ve Ukrayna uluslararası rezervleri üzerindeki baskının azaltılması için gerekli bir ön koşul olan döviz piyasasının iyileştirilmesine yardımcı olacaktır.”

Banka, açıklamasında kriptoya doğrudan atıfta bulunmasa da Forklog, forex işlemleri ve seyahat çeki ile ilgili işlemlerin yanı sıra hediye kartı alımları ve aracı kurumlara yapılan ödemelere ek olarak “yarı nakit işlemlerin kripto para alımlarını da içerdiğini” açıkladı. .

Ukrayna bankacılık devi Mart ayı ortasında ÖzelBanka görünüşe göre NBU’nun talebi üzerine, kripto borsası ile müşterilerinin fiat grivnasını kripto borsalarına transfer etmelerini geçici olarak yasakladı Binance ayrıca bazı işlemlerle ilgili sorunları bildiriyor. Ancak Ukraynalı kripto ticaret platformları, önlemlerden etkilenmeyeceklerini iddia etti.

____

Daha fazla bilgi edin:
– Ukrayna ve Rusya’daki Düzenleyiciler Bankalara Bazı Kripto Transfer Türlerini Engellemelerini Söyledi
– Binance, Rusya’daki Hizmetlerini Sınırladı

– Kripto Borsaları, Rusya Yaptırımları Üzerinden ‘Yolda Çatal’ ile Karşı Karşıya – Londra Menkul Kıymetler Borsası Grubu CEO’su
– Özel: Ukrayna Kripto Para Toplama Nasıl Başladı, Nasıl Gidiyor ve Sırada Ne Var?
– Ukrayna Alınan NFT Bağışlarını Açık Artırmayla Kapatacak

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *