«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Washington, Japon Borsalarına ve Madencilere Rusya’daki Kripto İşlemlerinizi Durdurun

Washington, Japon Borsalarına ve Madencilere Rusya’daki Kripto İşlemlerinizi Durdurun

adobestock-aleksey-1.jpeg
Kaynak: AdobeStock / Alexey

Washington, yeni bir rapora göre Japon düzenleyicilerin yerel kripto borsalarını ve madencileri Rusya ile tüm bağlarını kesmeye ikna etmelerini istiyor.

Financial Times, ismi açıklanmayan “duruma yakın kişilere” göre Amerikalı “diplomatların” “birkaç” Japon kripto borsasının “hala Rusya’da faaliyet gösterdiğine” inandığını iddia etti.

Diplomatların, “konuya aşina iki kişiye” göre, Japon madencilerin Güney Sibirya’daki Irkutsk Oblastında yürüttükleri kripto madenciliği operasyonlarının fişini çekmelerini istedikleri bildiriliyor.

Irkutsk, Çin’in geçen yılki madencilik baskısından sonra faaliyetin artmasıyla, son zamanlarda hem yerel hem de uluslararası madenciler için bir sıcak nokta haline geldi.

Çeşitli sektörlerden bir dizi büyük Japon oyuncu, esas olarak Japonya’daki yüksek madencilik maliyetleri nedeniyle, denizaşırı kripto madenciliği operasyonlarına büyük yatırım yaptı.

Japon operatörlerin çoğu denizaşırı madencilik operasyonlarının tam yerini gizli tutsa da, bazı Doğu Asyalı yatırımcıların Orta Asya’da madencilik merkezleri kurdukları ve bazılarının Sibirya’da çalıştıkları biliniyor.

Daha önce bildirildiği gibi, Mart ayında Japonya’nın en iyi mali düzenleyicisi olan Finansal Hizmetler Ajansı (ÖSO) ve Maliye Bakanlığı ülkenin borsalarına yaptırım uygulanan Ruslar ve Belaruslularla tüm işlemleri askıya almalarını söyledi.

Ancak Washington şimdi borsaların bir adım daha ileri gitmesini ve Rusya ile ilgili tüm operasyonları durdurmasını istiyor.

Cryptonews.com Bir Japon borsasında çalışan bir çalışanla konuştu ve isminin açıklanmaması koşuluyla, bir Amerikan talebinin farkında olduklarını, ancak firmalarının Rus müşterilerle hiçbir ilişkisi olmadığını da sözlerine ekledi.

Aynı çalışan, bunun düşük maliyetli enerjiye erişimin keyfini çıkaran “çeşitli Avrupa ve Asya bölgelerinde” madencilikle ilgili “altyapı” oluşturmak için “önemli miktarda para” harcayan kripto madencileri için daha büyük bir sorun olacağını belirtti.

Bu arada Financial Times, ismi açıklanmayan bir borsanın “eski başkanının”, Japon kripto borsalarının “herhangi bir madencilik veya arka ofis operasyonunu Rusya dışına taşımak için yakın zamanda bir baskı yoğunlaşmasıyla karşılaştığını” doğruladığını aktardı.

Ancak eski yönetici, “en az bir borsanın” Rusya’da “işlerini sürdürmeye karar verdiğini” ve “Singapur’da bir paravan şirket kurarak ve ödemeleri bu yolla yönlendirerek düzenlemeyi atlattığını” ekledi.

Medya kuruluşu, FSA temsilcilerinin, borsaların Rusya ile “hayatta kalan ilişkileri kesen” “talepleri yenileyerek” yanıt verdiğini aktardı, “üç borsaya yakın insanlar” doğruladı.

bu ABD Dışişleri Bakanlığı “Washington ve müttefiklerinin” Ukrayna’daki eylemlerinden dolayı “Rusya’dan hesap sorma kararlılığımızda birleştiklerini” açıklayan bir sözcü ile şunları söyledi:

“Önlemlerimizin etkilerini değerlendirmeye devam edeceğiz ve daha fazla önlem almaya hazırız.”

Medya kuruluşu ayrıca, çeşitli şekillerde “Rusya’da operasyonları olmadığını” iddia eden bir dizi Japon borsasıyla temasa geçtiğini belirtti.

İsmi açıklanmayan bir “kıdemli” borsa “yöneticisi”, Washington’un talebi üzerine “Haziran ayında Rusya ile ilişkilerini kesen en az bir maden şirketini tanıdıklarını” belirtti.

Bununla birlikte, “duruma yakın insanlar”, bazı Japon borsalarının ve kripto madencilerinin “Rus operasyonlarıyla çalışmaya devam etmek için karmaşık bir yan kuruluşlar ağını geliştirdiğini” söyledi.

____

Daha fazla bilgi edin:
– Madenciler Merkez Bankasını Endüstriyi Yasallaştırmaya İkna Etmeye Çalışırken Yeni Kanun Rusya’da Kripto Ödemesini (Yine) Yasaklayacak
– Bitcoin Madenciliği, Uluslararası Kripto Ödemelerinde Daha Fazla Detay Ortaya Çıktıkça Rusya’da Destek Topluyor

– American Bitcoin Miner, Yaptırımlardan Kaçınmak İçin Rusya’da 30 Milyon Dolarlık Ekipman Satmayı Amaçlıyor
– Rusya Merkez Bankası Kripto Düzenleme İmtiyazları Yapmaya Hazır, İpuçları Vali

– Japon Polisi Monero Davasını Kaybettikten Sonra Kripto Madenciliği İle İlgili Uyarısını Sildi
– ABD, Rus Kripto Borsasına Yaptırımlarla Vurdu, Rusya Merkez Bankası Kriptonun Rublenin Yerini Alacağından Korkuyor

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *