«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Wolf of Wall Street, Bitcoin Yatırımcılarının ‘Neredeyse Kesinlikle Kâr Edeceğini’ Söylüyor, Peki Bitcoin Geçmişi Nasıl?

Wolf of Wall Street, Bitcoin Yatırımcılarının ‘Neredeyse Kesinlikle Kâr Edeceğini’ Söylüyor, Peki Bitcoin Geçmişi Nasıl?

jordan-belfort-yahoo-uk-1-1.jpg
Ürdün Belfort. Kaynak: bir video ekran görüntüsü, Yahoo UK / YouTube

Daha çok ‘Wall Street’in Kurdu’ olarak bilinen eski borsacı Jordan Belfort, şimdi bitcoin (BTC) satın alan yatırımcıların “neredeyse kesinlikle” kâr edeceğini savundu. Ancak bu, Belfort’un bitcoin ve geleceği hakkında ilk yorumu değil – madeni para hakkındaki fikrini değiştirdiğini kabul ediyor – ve sicili şu ana kadar karışık.

Belfort’un bitcoin’in ileriye dönük nasıl performans göstereceğine ilişkin son tahmini, Haziran ayının sonunda Yahoo Finance ile bir video röportajı sırasında paylaşıldı. Belfort, röportaj sırasında “Makul bir şansla, 24 aylık bir ufuk alırsanız neredeyse kesinlikle para kazanacağınızı düşünüyorum” dedi. Ekledi:

“Üç ya da belki beş yıllık bir ufuk alırsanız, para kazanmazsanız şok olurum çünkü bitcoin’in altında yatan temeller gerçekten güçlüdür.”

“Uzun vadeli bir oyun” için ilk üç yatırım seçimi sorulduğunda Belfort, birinci, ikinci ve üçüncü favori seçimi olarak “bitcoin”, “ethereum” ve “bitcoin”i önererek yanıt verdi.

Bitcoin’in bir yatırım varlığı olarak övgüsü, 2018’de olduğu gibi, Bitcoin’in “daha büyük aptal teorisine” dayandığını düşünen ve sahiplerine tüm değerlerini kaybetmeden önce madeni paralarından kurtulmalarını tavsiye eden Belfort için keskin bir geri dönüşe işaret ediyor. .

Bununla birlikte, Belfort’un bitcoin’in ölümünü öngördüğü tek zaman bu değildi – ve zamanla yorumları yavaş yavaş daha olumlu olanlara dönüşecekti.

Aralık 2017

Belfort, Aralık 2017’de CNN’de yaptığı açıklamada, “Bu kesinlikle bir balon” dedi ve diğer kripto varlıklar hakkında da “insanlar bu devasa pompa ve dökümleri oluşturmak için bitcoin’in başarısını kullanıyor” diyerek sert bir uyarı ekledi.

“Laleler üzerinde vadeli işlem yapmaya başladıkları Lale balonunu hatırlayın. […] bir hamle daha yaptın ve sonra aniden ‘baaam!’, çöküyor ve her şey bitiyor,” dedi Belfort.

Haziran 2018

“Bitcoin tamamen daha büyük aptal teorisine dayanıyor. Bunu dünyadaki herkesten daha iyi biliyorum. Bununla gurur duymuyorum ama gurur duyuyorum,” dedi Belfort, kanalına yüklediği bir YouTube videosunda.

“Pro-Bitcoin değil, pro blockchain teknolojisi olabilirsiniz. Aynı şey değiller. Bitcoin blok zinciri teknolojisine sahip olsaydı ve herkes bunu lisanslamak zorunda olsaydı, bu bir şey olurdu, bu farklı bir hikaye olurdu, ancak Bitcoin hakkında tescilli hiçbir şey yok” dedi.

O zamanki piyasa fiyatının – 6.100 USD civarında, “dibe yakın bile olmadığını” ekledi ve “henüz çökmedi bile” dedi.

Eylül 2018

Belfort, 2018 yılının Eylül ayında yaptığı bir röportajda, “Ben bir dolandırıcıydım, evet öyleydim” dedi ve bitcoin ile gördüğü riskler konusunda alarmı verdi.

Röportajda Belfort, eski firmasının kısmen “hisse senetlerinin manipülasyonu” ile uğraştığını açıkladı ve “bilime bağlı olduğunu” itiraf etti.

“Bitcoin ile olan tam olarak bu” dedi.

Ocak 2021

2021’in başlangıcına hızlı bir şekilde ilerleyen Belfort, sonunda hükümetin bir tür düzenleyici saldırısına maruz kalacağını tahmin ederek, bitcoin konusunda hala tereddütlü görünüyordu.

Rubin Report YouTube programına katıldığı sırada, “Bunun, kara para aklamak için bu kadar kolay kullanılabilecek bir şey olmasına nasıl izin verirler?” diye sordu ve “teknolojinin kendisinin gerçekten zarif, gerçekten kullanışlı” olduğunu düşündüğünü eklemeden önce.

Belfort’un bu noktada bitcoin’in fiyat beklentileri konusunda iyimser görünmeye başladığını belirtmekte fayda var.

“ABD hükümeti onu ezmek için adım atmazsa, bence çok daha yükseğe çıkabilir” dedi.

Mart 2021

2021 yılının Mart ayında, o yılın boğa koşusunun ortasında, Belfort, Fortune ile yaptığı bir röportajda madeni paranın yıl sonuna kadar 100.000 USD’ye ulaşabileceğine inandığını söyleyerek orijinal kripto para biriminde yükselişe geçti.

İddia için kullandığı argümanlar arasında, bitcoin’in “her zamankinden çok daha büyük bir alıcı tabanına” sahip olduğu ve “sabit, sınırlı bir arza” sahip olduğu vardı.

Temmuz 2021

Birkaç ay sonra, aynı yılın Temmuz ayında Belfort, bitcoin tahminini yıl sonuna kadar 45.000 USD ile 70.000 USD arasında gördüğünü söyleyerek bir kez daha güncelledi.

Yukarıda belirtilen Haziran röportajında ​​Belfort, bir tanesi hariç kriptodan “gerçekten nefret ettiği” sırada yaptığı önceki Bitcoin açıklamalarının yanında olduğunu açıkladı – BTC sıfıra gidecekti.

“Güçlü bir hayat yaşamak,” diye savundu, gözlemlemeye, yeni bilgiler öğrenmeye, uyum sağlamaya ve büyümeye dayanıyor.

2018 ayı piyasasının dibi, o yılın Aralık ayında BTC’nin kısaca 3.200 USD’nin altına düştüğü zaman geldi. Geçen yılın tüm zamanların en yüksek seviyesine yolculuk, bir numaralı kripto için %2.000’den fazla ralliyi işaret etti.

Cuma günü saat 06:40 UTC’de bitcoin, geçen yıl Kasım ayında görülen 69.044 USD tüm zamanların en yüksek seviyesinden %70 düşüşle 20.643 USD’den işlem gördü.

____

Daha fazla bilgi edin:
– Panel, Tahminleri Bir Kez Yeniden Ayarladıktan Sonra Bitcoin Bu Yıl 13,6 Bin USD’ye Düşebilir
– Çoğunluk Bitcoin’in Yükselmeden Önce 10.000 USD’ye Ulaşmasını Bekliyor – Anket

– Wall Street’in Kurdu, Cryptocurrency’in Neden Büyük Dengeleyici Olduğuna Dair
– Bitcoin Cankurtaran Teknesi, Uzun Kurtarma Yolu ve Abartılı BTC Ölümleri: Saylor, CZ ve Profesör Tartılıyor

– Orakçıdan Korkmayın: Piyasa Düşüş Eğilimi Kripto İçin Neden İyi?
– Bitcoin Stok-Akış Modeli ve Yandaşları Başarısızlık Açıkça Yeniden Ateş Altında

– Kripto, ABD Enflasyon Rakamının Önünde, Bitcoin Zinciri Metrikleri Sinyali ‘Aşırı Satış Koşulları’ Olarak Düşüyor
– Yaklaşan Durgunluk Kriptoyu Vuracak, Ama Düşündüğünüz Kadar Zor Değil

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *