«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. WSJ Bile Gensler’i Bitcoin ETF Duruşuyla ‘Yatırımcıları Rehin Tutmakla’ Suçlarken SEC Başkanı Üzerindeki Baskı Artıyor

WSJ Bile Gensler’i Bitcoin ETF Duruşuyla ‘Yatırımcıları Rehin Tutmakla’ Suçlarken SEC Başkanı Üzerindeki Baskı Artıyor

snapshot-media-library-original-953-635.jpg
Gary Gensler. Kaynak: Bir video ekran görüntüsü, Youtube/ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu

bu ABD Güvenlik ve Değişim Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, spot Bitcoin (BTC) borsada işlem gören ürünleri (ETP’ler) ve borsada işlem gören fonları (ETF’ler) ABD’de piyasaya sürmeyi reddetme konusundaki ısrarıyla “yatırımcıları rehin alıyor”, etkili Wall Street Journal’a göre onun editoryal parçası.

Wall Street Journal’ın Yayın Kurulu, “bitcoin de dahil olmak üzere kripto konusunda agnostik” olduklarını, ancak yatırımcıların yine de “riskleri kendilerine ait olmak üzere yatırım yapmalarına” izin verilmesi gerektiğini yazıyor.

Yayın Kurulu, “Kripto yatırımcıları son zamanlarda büyük kayıplar aldı, ancak pazar gelişiyor ve finans firmaları yeniliği seven yatırımcılara hizmet etmek istiyor” dedi.

Parça ayrıca, spot Bitcoin ETP’lerinin ve ETF’lerinin varlığının Bitcoin piyasasında oynaklığı azaltabileceğini ve likiditeyi derinleştirebileceğini savundu. Bunun nedeni, bu fonların, daha fazla kurumsal yatırımcının gelmesine yardımcı olacak, saldırı potansiyelini ve özel anahtarların kaybını önlemesidir.

SEC tarafından BTC piyasasının manipülasyona karşı savunmasız olduğuna dair endişelerin muhtemelen abartılı olduğunu da sözlerine ekledi. “[…] 390 milyar USD’lik bitcoin piyasası, tüm kripto para birimlerinin en derin ve en olgunudur. Yazarlar, bir yatırımcının oyun oynaması zor olurdu ”dedi.

“Kripto piyasaları Vahşi Batı’ya benzeyebilir. Ancak bu, SEC tarafından sıkı bir şekilde düzenlenecek olan spot bitcoin ETP’lerini reddetmek için bir neden değil. Bay Gensler’in ablukası, amacı yatırımcıları korumaksa, ters tepebilir,” diyerek sona erdi.

Dünyanın en etkili iş gazetelerinden biri olan Wall Street Journal’ın dikkate değer Bitcoin yanlısı duruşu, kripto yatırımcısı ve yatırım yönetimi firmasının kurucusu Anthony Scaramucci tarafından vurgulandı. Gökyüzü Köprüsü:

Etkili gazeteden gelen yorum, kripto odaklı varlık yöneticisinin ardından geliyor gri tonlamalı yakın zamanda mevcut yapısını dönüştürmek için reddedildi Gri Tonlamalı Bitcoin Güveni varlık yöneticisi tarafından uzun zamandır planlanan bir hamle olan spot ETF’ye. Reddedilmenin ardından Grayscale, ajansın kararını “keyfi” ve “ayrımcı” olarak nitelendirirken SEC’e dava açmaya devam etti.

SEC, yatırımcılar için tartışmasız daha karmaşık ve pahalı ürünler olsa bile, birkaç bitcoin vadeli işlem tabanlı ETF’nin piyasaya sürülmesine zaten izin verdi. Ek olarak, bazı spot tabanlı Bitcoin ETF’leri ve ETP’leri halihazırda Avrupa, Kanada ve Avustralya’da işlem görmektedir.
____
Daha fazla bilgi edin:
– Star Hukuk Danışmanı Ekibe Katıldığında, Grayscale’in Bitcoin ETF Uygulamasına Yönelik İyimserlik Yükseliyor
– Gri Tonlama, Spot BTC ETF’yi Zorlarken Bitcoin’e Artan İlgi Buldu

– SEC Şefi Olarak Düzenleyici Sis Kalıyor Ethereum’dan Bir Emtia Olarak Bahsetmiyor, Bitcoin’in de Tek Olduğunu Söylemiyor
– SEC’den Gensler, Kripto Borsaları, Borç Verme Platformlarının Düzenleyicilerle ‘Gelin ve Çalışın’ İstiyor

– SEC, ABD’de Stablecoin Crackdown Başlatmaya Hazır Görünüyor
– a16z, SEC Başkanı Tüketicinin Korunmasına Odaklanırken Düzenleme Önerisi Sunuyor

– Ethereum Vadeli İşlemleri ETF, Spot Bitcoin ETF’den Önce Gelebilir – Analist
– İdeal Değil, Ama ‘Hiç Yoktan İyi’ – Piyasa ‘Kağıt Bitcoin’ ETF’sini Bekliyor

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *