«
  1. Anasayfa
  2. Genel
  3. XRP Davası Beklenmedik Bir Sonuca Sahip Olabilir: Ünlü Avukat Tarih Verdi!

XRP Davası Beklenmedik Bir Sonuca Sahip Olabilir: Ünlü Avukat Tarih Verdi!

death-penalty-does-it-serve-the-purpose

Fox gazetecisi Eleanor Terrett tarafından bildirildiği üzere, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı Ripple davası beklenmedik bir sonuca sahip olabilir. Yasal savaş neredeyse iki yıl önce, Aralık 2020‘de başladı.

Terrett, Twitter hesabı aracılığıyla SEC görevlilerinin davanın olumlu sonucuna olan inancını kaybettiğini söyledi. Raporda, SEC’e yakın bir kaynaktan, “Kripto Anne” olarak bilinen Komisyon Üyesi Hester Peirce‘in olayla ilgili endişelerini dile getirdiğini iddia ettiği belirtildi. Kripto yanlısı duruşuyla tanınan Peirce, düzenleyicinin “aradığı sonucu almayacağına” inanıyor.

Bunların yanında Ripple ve düzenleyici arasındaki yasal savaş, belirtildiği gibi, neredeyse iki yıldır devam ediyor. Taraflar bir anlaşmaya varamadılar ve bu da SEC veya Ripple için potansiyel olarak tek taraflı sonuçlara yol açtı.

Avukat Jeremy Hogan davayı takip ediyor ve kısa süre önce Ripple’ın davanın ne zaman bitmesini beklediğine dair bilgiler paylaştı. Kaliforniya’nın Kuzey Bölgesi’ndeki Mahkemeye sunulan belgelere dayanarak, şirket 26 Ağustos ile 18 Kasım arasındaki dönemin muhtemel kapanış dönemi olmasını bekliyor.

“Ripple davası ne zaman bitecek? Ripple, 26 Ağustos ile 18 Kasım arasında biteceğini düşünüyor. Bekleyen toplu davada, Ripple, SEC davasının o zamandan önce biteceğine inanarak davayı 18 Kasım’a geri çekmeyi kabul etti. Elbette her zaman kararlaştırılabilir.”

Bununla birlikte, yasal durum daha net bir yöne sahip gibi göründüğü için, XRP piyasa değeri ile en iyi kripto para birimleri arasına geri dönüyor. Düzenleyici, Ripple’ın onu kayıtsız bir menkul kıymet olarak sattığını iddia ettiğinden, token davanın merkezinde yer alıyor. Bu da, uzun süreli bir düşüş trendine yol açtı.

Yazının kaleme alındığı sırada, XRP 0.726 dolar seviyesinde işlem görüyor. Kripto para birimi, Cardano (ADA), Solana (SOL) ve diğerlerini geride bırakarak, stablecoin’ler (USDC ve USDT) hariç piyasa değeri açısından 4. sırada yer alıyor.

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *