«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Yeni Güney Koreli Düzenleyici Şef, Kripto Yatırımcılarına Daha Fazla ‘Adillik’ Sözü Verdi

Yeni Güney Koreli Düzenleyici Şef, Kripto Yatırımcılarına Daha Fazla ‘Adillik’ Sözü Verdi

the-national-assembly-proceeding-hall-adobestock-efired-1-media-library-original-1200-800.jpg
Millet Meclisi Toplantı Salonu. Kaynak: AdobeStock/efired

Güney Kore hükümeti ve mali düzenleyiciler, May’in toprak “terra/LUNA olayı” olarak adlandırdıkları bir olay olan ekosistem çökmesi, bir dizi yeni düzenlemeyle kripto sektörü için bir dönüm noktası olacak. Önde gelen bir düzenleyici kurumun yeni başkanı, yatırımcılara daha fazla “adalet” sağlayan bir sistemin oluşturulması çağrısında bulunarak, değişiklikleri uygulama sözü verenlere öncülük etti.

Yeni düzenlemelerin başında, kripto sektörünü denetlemekle görevlendirilecek, hükümet tarafından atanan yeni bir düzenleyici kurumun yakında piyasaya sürülmesi olacak. Bildirildiği gibi, bu organ geçici olarak adlandırılmıştır. Dijital Varlıklar Komitesi (gerçek İngilizce çeviri) ve önümüzdeki iki hafta içinde piyasaya sürülebilir.

Organ, aynı zamanda geleneksel finansla ilgili konularla ilgilenen diğer birçok finansal düzenleyicinin aksine, tamamen kripto piyasasının denetimine ayrılacaktır. Ayrıca sektör için politika oluşturmakla da görevlendirilecek.

Ayrıca önümüzdeki haftalarda veya aylarda ülkedeki en büyük beş kripto borsasından oluşan ortak bir konsey kurulacak: upbit, bithumb, madeni para, Korbitve Gopax. Bu konsey, koordineli token listeleme ve listeden çıkarma kararları almakla görevlendirilecek ve Donga A Ilbo’nun bildirdiğine göre, şu anda endüstri çapında bir dizi standart üzerinde çalışıyor.

Pazartesi günü, hükümet ve iktidardaki Halkın Gücü Partisi, Segye Ilbo’ya göre “terra/LUNA olayı” sonrası kripto politikası konusunda Ulusal Meclis’te bir toplantı yaptı. Taraflar, amaçlarının “sanal varlık piyasasında adaleti sağlamak” ve “yatırımcıları korumak” olduğunu söyledi.

Toplantıya yeni atanan belediye başkanı da katıldı. Mali Denetleme Hizmeti (FSS) Kripto düzenlemesini başlıca önceliklerinden biri haline getirmeye söz vermiş olan Lee Bok-hyeon.

7 Haziran’da göreve başlayan Lee, şunları söyledi:

“Sanal para biriminin yayılmasının finansal sistemin istikrarı ve tüketicilerin korunması üzerindeki etkisini yakından inceleyeceğiz. Ayrıca, bir kamu düzenleyici sistem kuruluncaya kadar yatırımcı korumasındaki boşluğu kapatmaya çalışacağız.”

Bununla birlikte Lee, düzenleyicilerin ve politikacıların “makul bir düzenleyici sistem” oluşturmaya yardım etmesi gerekirken, sektöre “kendi kendini düzenleme” gücü verilmesi gerektiğini iddia ederek iktidar partisi tarafından ifade edilen duyguları da yineledi. FSS başkanı, endüstrinin düzenlemedeki rolünün “vurgulanması” gerektiğini iddia ederek “özel sektör uzmanlarının aktif katılımını” istedi.

Beş borsa, her platformun LUNAC (eski adıyla LUNA) tokenini farklı zamanlarda listeden çıkarma kararı aldığında, kazanın ardından meydana gelen “yatırımcılar arasındaki kafa karışıklığının” “tekrarlanmasına” izin vermeyeceklerini iddia etti. piyasa kaosu için.

Bu arada Halkın İktidar Partisi de yeni yasaların sunumunu hızlandırma niyetini dile getirdi. Partinin politika komitesi başkanı Seong Il-jong, partinin şu anda “Endüstri 4.0 dönemini desteklemek” amacıyla “Blockchain Temel Yasası” (gerçek çeviri) üzerinde çalıştığını belirtti.

FSS şefi ve toplantıdaki diğer yetkililer de doğruladı. Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC)’nin LUNAC veren kuruluşla ilgili kendi araştırması Terraform Laboratuvarları ve çarpışmanın kendisi hala devam ediyordu.

Savcılar da kendi soruşturmalarını yürütüyor.

Mali düzenleyicilerin LUNA’yı bir menkul kıymet olarak kabul edip edemeyeceklerini tespit edip edemeyeceklerine bağlı olabilir. Chosun Ilbo, mevcut Güney Kore yasalarına göre menkul kıymetlerin Sermaye Piyasası Yasası hükümlerine göre düzenlenebileceğini bildirdi. Menkul kıymetler olarak sınıflandırılmayan jetonlar, FSC veya FSS tarafından denetlenemez.

Lee konuyu “inceleyeceğini” belirtti.

Ayrıca kripto ekosisteminde “adalet”i artırma sözü verdi ve şunları söyledi:

“Kripto varlık ticaretinde, büyük ölçekli ve [anonymous] işlemler bilgi asimetrisine ve haksız ticarete neden olabilir. Adımların atılması gerekiyor [to address this]”

_____
Daha fazla bilgi edin:
– Brezilya’nın Yargıçları Kripto ‘Eğitim’ Aldı, Bakan Düzenlemedeki ‘Boşluklar’ konusunda Uyardı
– Madeni Para Merkezi ‘Anayasaya Aykırı’ Altyapı Yasası Üzerinden ABD Hazinesine ve IRS’ye Dava Açmaya Çalışıyor

– Hükümetler Bazı Başarılar Elde Etmiş Olabilir, Ancak Bitcoin ve Kriptoyu Ele Geçirmek Hala Çok Zor
– SEC’in ‘Yatırımcı Koruma Düzenlemeleri’nin UST ‘Federal İhlallerini’ İncelediği Bildirildi

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *