«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Yeni Tencent Dijital Yuan Cüzdanı Lansmana Hazırlanıyor

Yeni Tencent Dijital Yuan Cüzdanı Lansmana Hazırlanıyor

a.jpg
Kaynak: Bir ekran görüntüsü, finans.sina.com.cn

tarafından sağlanan özel dijital yuan cüzdanlarının ilk görüntüleri ortaya çıktı. Tencent– e-ödeme platformunu çalıştırın WeChat Ödemesi.

Cüzdanlar hala beta testinde ve henüz tam olarak işlevsel olmasa da, Sina gibi bazı medya kuruluşlarının cüzdanları açıp işlevlerini test edebildikleri görülüyor.

WeChat Pay, en büyük rakibiyle birlikte Alibaba‘s Alipay, Çin’in ödeme pazarının %15’ini ele geçirdi. Ve merkez olurken Çin Halk Bankası (PBoC), dijital CNY ve WeChat Pay gibi e-ödeme platformlarının temelde farklı olduğu konusunda ısrar etmek için büyük acılar çekti, diğerleri Pekin’in kendi dijital yuan uygulaması teklifiyle e-ödeme ikilisinden bir ısırık almak istediğine inanıyor.

“Tencent Dijital Yuan Cüzdanı” – ismiyle – WeChat ekosisteminde “para transferi, alma ve ödeme ve banka kartıyla ilgili” özellikler gibi dijital ödeme işlevleri sağlayacak bir uygulamadır.

WeChat Pay, pilot alanlarda standart cüzdan kullanıcı deneyimine (UX) temel dijital yuan ödeme işlevlerini zaten eklemiş olsa da, yeni uygulama bir dizi gelişmiş işlev sağlıyor ve kullanıcıların akıllı cihazlarındaki QR kodlarını tarayarak ödeme yapmalarını sağlayacak. WeChat Pay platformunu başlatmak ve dijital CNY ödeme seçeneğini manuel olarak seçmek zorunda kalmadan.

Ayrıca, kullanıcıların birden fazla ödemeyi işlemek için “süpürme” ve diğer işlevleri kullanmasına veya geleneksel bir banka hesabında düzenli ödemeye veya otomatik ödemeye benzer bir şey ayarlamasına olanak tanır.

Medya kuruluşu, yeniliğin kullanıcıların dijital para hesaplarını yönetmesini çok daha kolay hale getireceği sonucuna vardı.

(Bir TV muhabiri, Hangzhou’daki tüketim malları mağazalarında çevrimiçi ve mağaza içi ürünler için ödeme yapmak için dijital yuan kullanımını sergiledi.)

Bu arada, yakın zamanda dijital yuan pilot bölgelerine eklenen Çin şehirlerinin sakinleri, yaklaşık 10 gün önce pilot uygulamaya dahil edildiklerinden bu yana 63 milyon ABD doları değerinde token harcadılar.

İddia, e-ticaret platformu tarafından yapıldı meituanTianjin, Chongqing, Guangzhou, Fuzhou, Xiamen, Hangzhou, Ningbo, Wenzhou, Huzhou, Shaoxing ve Jinhua şehirlerindeki platformunda dijital CNY ödeme seçeneklerinin yanı sıra “10+1” orijinal pilot alanlarda da sunan .

Bu rakamın küçük bir miktarı, alıcıların mağazada veya çevrimiçi olarak mal ve hizmetler için ödeme yapmak için jetonlarını kullanmaları şartıyla, yerel yetkililerin ve bankaların dahil olduğu birçok promosyon eşantiyonunu içermeyecektir.

(Yerel haberler, pilot uygulamanın genişletilmesinden bu yana Guangzhou’daki vatandaşların dijital yuanı nasıl kullanmaya başladıklarını bildirdi.)

E-ticaret platformu, yeni şehirlerdeki “dijital CNY” işlemlerinin %90’ının paket yemek siparişleri, market alışverişi harcamaları ve kentsel ulaşım kiralama (elektrikli scooter ve bisiklet kiralama gibi) içerdiğini belirtti.

Ayrıca, benimseme teşvikinin çoğu müşterilerden ziyade tüccarlardan geliyor gibi görünüyor. JRJ, (kart işlemlerinden farklı olarak) e-CNY’nin işlem ücreti içermediğini ve para çekme işlemleri için daha fazla kolaylık içermediğini, “birçok tüccarın müşterileri için bir ödeme yöntemi olarak aktif olarak dijital yuanı önerdiğini” bildirdi.

____

Daha fazla bilgi edin:
– WeChat Pay, Çin’in CBDC Pilotu Genişlerken Dijital Yuan Ödeme Seçenekleri Sunacak
– UnionPay, Tüccarların Dijital Yuan Ödeme Seçenekleri Eklemeleri İçin Self Servis Platformunu Başlattı

– Çin’in Dijital Yuan Uygulaması, İlk CBDC ‘Dolandırıcılık’ Vakasıyla Polis Anlaşması Olarak Güncelleme Aldı
– Yerel Evlat Edinme, Havaalanı, Bankacılık Sürücüleri için Çin’in Dijital Yuan Seti

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *