«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Zharta, Anında NFT Kredisinde Büyümeyi Hızlandırmak için 4,3 Milyon ABD Doları Artırdı

Zharta, Anında NFT Kredisinde Büyümeyi Hızlandırmak için 4,3 Milyon ABD Doları Artırdı

pr-zharta-seedround-16582374124ea87uw67h.jpeg

Feragatname: Aşağıdaki metin bir basın bültenidir, bir parçası değildir Cryptonews.com Editoryal içerik.

Lizbon, Portekiz, 20 Temmuz 2022, Chainwire

DeFi şirketi Zharta, müşteri talebini karşılamak ve pazara girmek için büyümesini hızlandırmak için önde gelen Web3 VC’lerinden ve stratejik yatırımcılardan tohum finansmanı sağladı.

Anında NFT teminatlı krediler için bir borç verme protokolünün yaratıcısı olan Zharta, şirketin bir sonraki büyüme aşamasını beslemek için yeni sermayede 4 milyon dolarlık bir tohum turunu kapattı. Şirket başlangıçta melek yatırımcılardan 300.000 USD’lik bir hızlandırma turu almıştı.

Önde gelen yatırımcılar arasında Lider Yatırımcı Greenfield One, ardından kurumsal VC’ler Shilling Capital ve Olası Girişimler, ana Web3 endüstrisi oyuncuları SpaceShipDao ve UniwhalesDao’nun yanı sıra Clever, Olisipo Way ve diğer stratejik İş Melekleri yer alıyor. Bu tohum finansman turu, Cuatrecasas Hukuk Bürosu tarafından desteklenmiştir.

Zharta, yeni fonları öncelikle müşteri taleplerine, ardından Ar-Ge, satış ve pazarlamaya tahsis edecek. Amaç, anında kredi verme platformunu geliştirmek için pazara girişini hızlandırmak ve sunumları genişletmektir. Bu hedefleri uygulamak için mevcut 12 kişilik ekiplerine 20’ye kadar yeni işe alım ekleyecekler.

“Zharta, NFT’nin finansallaşmasında önemli bir yapı taşı sağlıyor. Bu büyük NFT kullanım örneğini pazara hızlı bir şekilde getirme konusunda lider yatırımcı olarak Zharta’yı desteklemekten çok memnunuz”, Greenfield One Ortağı David An diyor

Zharta, Makine Öğrenimi ile Ödünç Verme Havuzları ve NFT değerlendirmelerinden yararlanan gerçek zamanlı bir borç verme modeli yarattı ve şirketin 3 temel taşına atfettiği platformunun potansiyelini hızlı bir şekilde kanıtlamak için DeFi ve NFT yerel sahiplerinin hedefleniyor: Basitlik, UX odaklı, ve Güvenilir. Zharta’nın kurucu ortağı ve CEO’su Nuno Cortesão, müşteri odaklı güçlü bir temelin onların genişlemelerini sağlayacağını umuyor: “Gelecekte daha geniş bir kitleye hitap edebilmek için en iyi kullanıcı merkezli deneyimi sunmayı amaçlıyoruz” dedi. Nuno, “erken benimseyenlerden kitle pazarına geçiş.”

Şu anda teminat altına alınabilecek koleksiyonlar: Doodles, Mutant Ape Yacht Club, Bored Ape Kennel Club, World of Women, VeeFriends, Cool Cats, Hashmasks ve Pudgy Penguins, “yakında daha fazla koleksiyon eklenecek”, garantiler CEO’su.

“NFT’lerin geleceği ve daha genel olarak iklim teknolojisi, bilimsel yenilik ve veri platformları için manzarayı değiştirmedeki rolleri konusunda iyimseriz. NFT’ler her yerde yaygınlaştıkça, Zharta’nın likiditeyi NFT ekosisteminin önemli bir parçası olarak ortaya çıkarma çalışmalarını görüyoruz ve Nuno ile Zharta ekibinin NFT topluluğuna önemli katkılarda bulunacağına inanıyoruz.” Olası Girişimler Ortağı Simon Leicht dedi.

“DeFi ve NFT’lerin kesiştiği noktada protokolleri hızlandırmak için doğru koşulların mevcut olduğuna inanıyoruz, bu nedenle bu yatırım turunda Zharta ekibini desteklemekten daha fazla heyecan duyamazdık. Burada koleksiyonculara ve genel NFT pazarına likidite sağlayan ve yeni tarafları ekosisteme katılmaya teşvik eden bir çözümle Zharta devreye giriyor.” Shilling.vc’den Pedro Rosa diyor.

Zharta, tüketicilerin isteklerini, ihtiyaçlarını ve endişelerini karşılayan ve kullanıcı deneyimini geliştiren bir platform başlatmak için kullanıcı geri bildirimlerini topladığı bir test aşamasından geçmiştir. Bu aşama aynı zamanda Akıllı Sözleşmeleri denetleyerek güvenlik sorunlarını çözmelerine de izin verdi.

Zharta, NFT’leri finanse etmek için AI değerlendirmelerinden ve DeFi havuzlarından yararlanmayı hedefliyor. Bu, koleksiyonlar gibi mevcut varlıkları içerir, ancak aynı zamanda gelişmekte olan play2earn oyun, metaverse ve sanat pazarlarını da kapsayacaktır.

Topraklanmış ve pragmatik bir zihniyet ortaya koyan Zharta, müsrif değil. Sağlam büyümeye ve piyasaya finansal olarak sürdürülebilir, sağlam bir değer teklifi sunmaya odaklanır. Web3’te iyi ortaklıklar kurmak ve diğerlerinin yarattığı değerin üzerine inşa etmek, bütünün hayati bir parçası olmak, karmaşık ilkeller inşa etmek ve kurumsal oyuncularla bütünleşmek istiyor. Zharta, TradFi ve DeFi’nin güvenilir bir şekilde işbirliği yaptığı ve dijital varlıklara finansal sistemde tam saygıyla muamele edildiği bir gelecek öngörüyor.

Zharta’nın platformunun resmi lansmanının Yaz Sonu’nda gerçekleşmesi bekleniyor.

Zharta hakkında:

Zharta NFT sahiplerinin karşılaştığı likidite azlığı sorununa çözüm sunan benzersiz bir blok zinciri protokolüdür. NFT destekli kredileri sayesinde Zharta, her bir koleksiyoncu ve yatırımcının kripto jetonları karşılığında NFT varlıklarını stake etmesine izin vererek piyasanın demokratikleşmesini sağlıyor. Protokol, güvenliğe güçlü bir şekilde odaklanılarak oluşturuluyor ve likiditeyi daha da optimize etmek için yapay zeka fiyat keşif mekanizmalarından ve zincir içi endeks fonlarından yararlanarak NFT ticareti için daha verimli bir yol sunuyor. Proje, bilgisayar bilimleri, iş geliştirme, blok zinciri programlama ve oyunlaştırma teorisinde geniş uzmanlığa sahip üç girişimci (Diogo Pires, Nuno Cortesão ve Pedro Granate) tarafından yönetiliyor.

Greenfield One Hakkında

Yeşil Alan Bir Berlin merkezli bir Erken Aşama Kripto Fonudur ve 2018 yılında eski VC Sebastian Blum ve girişimci Jascha Samadi tarafından kurulmuştur. Fon, Web 3.0 altyapısı, merkezi olmayan finans ve NFT teknolojisi genelinde kripto ağlarına ve geliştirici ekiplerine erken yatırım yapıyor. Greenfield One, çok araştırma odaklı bir yatırım yaklaşımı izliyor ve ayrıca kendi teknik altyapısı ve likiditesi aracılığıyla portföyün kripto ağlarına aktif olarak katılıyor. Greenfield One şu anda 135 milyon avroluk hacimle Avrupa’nın en büyük kripto fonu olan üçüncü fonundan yatırım yapıyor.

Bizi nerede bulabilirsiniz:

İnternet sitesi | anlaşmazlık | Telgraf | heyecan | Orta

Kişiler

Pazarlama Müdürü

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *